fbpx

Materac kieszeniowy Olimp 90×200

1 122,00 

Wymiary materaca:

Szerokość 90 cm Wysokość 20 cm
Szerokość 200 cm Powierzchnia spania 90×200 cm

Materac kieszeniowy Olimp 90×200 cm.

Materac dwustronny, średnio twardy H2, kieszeniowy z 7 strefami komfortu z lateksem i pianką termo elastyczną. Materac Olimp jest wyjątkowym materacem kieszeniowym łączącym w sobie wysoce elastyczny wkład sprężyn kieszeniowych, warstwę pianki termo elastycznej i lateks. Materac polecamy osobom mającym problemy z krążeniem, osobom wrażliwym lubiącym spać na sprężystym, przytulnym podłożu oraz osobom, które lubią spać na ciepłym podłożu. Podstawę materaca stanowią sprężyny umieszczone w kieszeniach wykonanych z elastycznej i wytrzymałej tkaniny. Każda sprężyna ugina się niezależnie od siebie, co sprawia że materac jest elastyczny punktowo. Ugina się jedynie w miejscach, które są uciskane (elastyczność punktowa). Idealnie dostosowuje się więc do kształtu ciała i zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa i wsparcie okolic części krzyżowej przez co ma właściwości ortopedyczne. Wysoka elastyczność punktowa ma również ogromne znaczenie w przypadku łoża małżeńskiego. Dzięki elastyczności punktowej materaca nie czujemy ruchów drugiej osoby. Wiercący się współmałżonek nie będzie nas wybudzał, a komfort naszego snu będzie wyjątkowo wysoki. Siedem stref twardości zastosowanych w produkcji tego materaca oznacza że w miejscach okolic głowy, ramion, kręgosłupa i bioder zastosowany został wzmożony komfort co podnosi walory zdrowotne materaca. Materac wykończony jest z jednej strony nowoczesną technologicznie pianką termo elastyczną, która reaguje na ciepło wydzielane przez ciało zwiększając swoją zdolność do dopasowania się do kształtu ciała wraz z wzrostem temperatury. Z drugiej strony warstwa lateksowa wyjątkowo dobrze dopasowuje się do krzywizn ciała i sprawia wrażenie przytulności, ciepła w okresie zimowym. Latex podnosi walory higieniczne i antyalergiczne materaca. Dzięki swojej niezwykłej budowie materac Olimp ma właściwości poprawiające krążenie, właściwości zapobiegające drętwieniu kończyn podczas snu oraz właściwości przeciwodleżynowe. W wersji podstawowej materac dostępny jest z miękkim i przewiewnym pokrowcem Aero (polecamy z pokrowcem Jedwab). Pokrowiec Aero wykonany jest z bardzo wysokiej jakości dzianiny 300g/m². Pikowany włóknem klimatyzującym, co poprawia wymianę powietrza i zwiększa higieniczność materaca. Pokrowiec można prać w pralce w temperaturze 60°C co jeszcze bardziej podkreśla jego właściwości antyalergiczne.

Zalety materaca:

– jednostronnie nowoczesna technologicznie pianka termo elastyczna 3 cm. Zaawansowana technologicznie pianka termoelastyczna (VISCO) reaguje na wydzielane ciepło. Zwiększa swoją elastyczność wraz z wzrostem temperatury. Pianka przejmuje ciepło ludzkiego ciała i świetnie dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Pianka po odkształceniu powoli wraca do pierwotnego położenia. Dużą zaletą pianki jest równomierne rozłożenie obciążenia, które poprawia krążenie krwi i przeciwdziała odleżynom.

– antyalergiczny. Właściwości antyalergiczne materaca drzemią zarówno w przewiewnym pokrowcu, jak i zastosowanych warstwach pianki lateksowej, której unikalne właściwości odpowiadają na potrzeby osób wrażliwych na alergeny.


jednostronnie lateks 3 cm. Otrzymywany podczas połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Lateks charakteryzuje się wysoką trwałością i elastycznością punktową. Doskonale dopasowuje się do kształtów ciała oraz gwarantuje wysoki komfort snu. Dzięki systemowi otworów wnętrze materaca poddawane jest procesowi ciągłej wentylacji. Dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Zawartość lateksu naturalnego sięga 20%.

7 stref twardości. Wkład zastosowany w materacu posiada 7 stref twardości. Konstrukcja 7 strefowa umożliwia znakomite dopasowanie do anatomicznej budowy ciała oraz zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa na wszystkich jego odcinkach.


sprężyny kieszeniowe 262 szt/m². Największym walorem sprężyn kieszeniowych jest elastyczność punktowa, która umożliwia bardzo dobre dopasowanie materaca do kształtów ciała. Każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszonce, wykonanej z tkaniny co umożliwiło zlikwidowanie wszelkich odgłosów pracujących wewnątrz materaca sprężyn. Gęste opakowanie (ok. 262 szt./m2) takiej konstrukcji zapewnia optymalną sprężystość całego materaca. Sprężyny wykonane są z wysoko gatunkowego certyfikowanego drutu.


– wersja podstawowa: materac dostępny jest z pokrowcem w wersji Aero, pikowanym włóknem klimatyzującym 300 g/m², nadającym się do prania w 60°C z zamkiem rozdzielczym 360°.


– wysokość materaca około 20 cm.

– materac średnio twardy H2.

– dwustronny. Obie strony materaca stanowią powierzchnię użytkową.

2 Lata gwarancji.

Waga 1 kg
Wymiary 90 × 285 × 72 cm
Powierzchnia spania

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Materac kieszeniowy Olimp 90×200”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top